Grzybowska Park w centrum stolicy

Radosław Górecki
opublikowano: 09-08-2005, 00:00

AIG/Lincoln Polska, amerykański deweloper, zbuduje w centrum Warszawy kolejny biurowiec.

Inwestycja pochłonie 20 mln EUR.

AIG/Lincoln Polska znacząco zwiększy swój udział w warszawskim rynku biurowym. Obecnie firma jest w trakcie realizacji Riverside Park — kompleksu dwóch biurowców położonych u zbiegu Trasy Łazienkowskiej i Wisłostrady. Dodatkowo deweloper rozpocznie budowę kolejnego biurowca — Grzybowska Park. Ale to nie wszystko…

W centrum

Grzybowska Park powstanie w centrum Warszawy. Koszt inwestycji szacowany jest na 20 mln EUR. Deweloper ma już pozwolenie na budowę. Obecnie AIG prowadzi rozmowy z generalnymi wykonawcami. Budowa biurowca ma potrwać około 15 miesięcy. Budynek będzie miał 7 kondygnacji. Powierzchnia do wynajęcia wyniesie blisko 9,8 tys. mkw. Projekt Grzybowska Park powstał w pracowni APA Wojciechowski we współpracy z RTKL.

Szukanie najemców

Tymczasem deweloper finalizuje prace przy Riverside Park. Zakończenie inwestycji przewidziano na wrzesień 2005 r. Każdy z biurowców należących do tego kompleksu ma do zaoferowania 6,2 tys. mkw. powierzchni. Na razie jednak nie podpisano umów z najemcami ani w Riverside Park, ani w Grzybowska Park. Inwestor twierdzi, że jeśli chodzi o pierwszy obiekt, trwają zaawansowane rozmowy z kilkoma potencjalnymi najemcami.

Plany, plany

AIG/Lincoln pracuje też nad wielofunkcyjnym obiektem w centrum Warszawy, który miałby być wzniesiony wzdłuż ul. Marszałkowskiej, pomiędzy ulicami Królewską i Świętokrzyską. Obecnie deweloper jest na etapie przygotowania wstępnej koncepcji kompleksu na potrzeby wystąpienia o warunki zabudowy. Inwestor chciałby, aby w tym miejscu powstał kompleks łączący funkcje biurowo-handlowe. Rozważana jest także budowa apartamentów mieszkalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Grzybowska Park w centrum stolicy