Grzywna za psa unoszącego… łapę

  • DI
opublikowano: 24-04-2018, 22:00

Pewien Szkot, który zamieścił na portalu YouTube film z psem unoszącym łapę w hitlerowskim pozdrowieniu na komendę „Sieg heil!” czy „Żydzi do gazu”, został uznany za winnego przestępstwa z nienawiści i skazany na grzywnę w wysokości 800 GBP.

Mężczyzna zamieścił film w internecie w 2016 r., uważając, że wytresowany przez niego mops unoszący łapę na takie komendy to świetny żart. Zeznał też, że chciał zrobić na złość swojej dziewczynie, do której należy pies. Sąd w szkockiej miejscowości Airdrie koło Glasgow uznał jednak, że był to materiał „rażąco obraźliwy”, antysemicki i rasistowski. Według mediów na filmie aż 23 razy widać psa unoszącego łapę na komendę „Żydzi do gazu”. Skazany zapowiada odwołanie, twierdząc, że wyrok skazujący stwarza „naprawdę niebezpieczny precedens”, jeśli chodzi o wolność słowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu