O rankingu

Ranking Giełdowa Spółka Roku został stworzony na zlecenie dziennika „Puls Biznesu” już po raz 20. Jest to nie tylko najstarszy, ale też najbardziej prestiżowy ranking na rynku. W badaniu ankietowym około 100 specjalistów rynku kapitałowego – analityków, maklerów i doradców inwestycyjnych reprezentujących domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe - oceniało spółki wchodzące w skład indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80. To kapitalny walor tego badania, bowiem spółki giełdowe otrzymują cenną informację, jak są postrzegane przez głównych animatorów rynku.

Eksperci co roku ocenili, która spółka ma najbardziej kompetentny zarząd, odniosła w roku poprzednim najbardziej spektakularny sukces, może się pochwalić najlepszą w giełdowej stawce jakością produktów i usług, najlepiej prowadzi relacje z inwestorami i ma najciekawsze perspektywy rozwoju. Na podstawie ocen w pięciu kategoriach powstał główny ranking – Giełdowa Spółka Roku 2018.

Ranking GSR z jednej strony podkreśla wagę Giełdy Papierów Wartościowych dla finansowania polskiej gospodarki, z drugiej - wskazuje te firmy, których zarządy, produkty, usługi czy kultura korporacyjna należą do elity i które warto naśladować, doceniać i promować. Wyniki rankingu są również cenną wskazówką dla inwestorów giełdowych. Nagrodzone w rankingu spółki są najlepszymi ambasadorami polskiego rynku kapitałowego - dzięki funduszom pozyskanym na warszawskim parkiecie rozwinęły biznes, mają świetne perspektywy rozwoju, postawiły na innowacje, oferują klientom produkty najwyższej jakości i świadczą usługi na najwyższym poziomie oraz zachowują najwyższe standardy komunikacji z inwestorami.

Oprócz nagród przyznawanych przez animatorów rynku kapitałowego, podczas gali została wręczona również nagroda publiczności, Mistrz GPW, którego już po raz dziewiąty wskazali czytelnicy „Pulsu Biznesu” i portalu Bankier.pl.

Poznaj laureatów rankingu Giełdowa Spółka Roku 2018.

Kup pełną wersję Rankingu - sprwadź, jak ekspeci ocenili Twoją spółkę, a jakie noty otrzymali Twoi klienci, partnerzy i konkurenci.