GTS Polska myśli o kolejnych akwizycjach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-10-2005, 15:30

GTS Polska, który niedawno kupił operatora telekomunikacyjnego Energis, jest zainteresowany kolejnymi akwizycjami w Polsce. W sferze zainteresowań firmy są m.in. Exatel i Dialog.

GTS Polska, który niedawno kupił operatora telekomunikacyjnego Energis, jest zainteresowany kolejnymi akwizycjami w Polsce. W sferze zainteresowań firmy są m.in. Exatel i Dialog.

"Komplementarną dla nas spółką byłby Exatel. Po połączeniu z nim powstałby podmiot o prawie 1 mld zł przychodów. Są też mniejsze spółki jak Crowley czy Pro Futuro" - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej prezes GTS Polska oraz Energis Polska Jarosław Mikos.

"Jesteśmy też zainteresowani Dialogiem, ale musimy wziąć pod uwagę, że jest to spółka z innego segmentu rynku, w którym mamy niewielkie doświadczenie" - dodał wiceprezes GTS Polska i Energis Polska Tomasz Galas.

Galas poinformował, że GTS może przeprowadzać kolejne akwizycje w Polsce, gdy przynajmniej częściowo połączy działalność operacyjną z przejętym niedawno Energisem. "Trwa obecnie proces konsolidacji z Energisem. Dopóki pierwszy etap tej konsolidacji nie zostanie zakończony, a może to zająć jakieś pół roku, nie przeprowadzimy kolejnych akwizycji" - powiedział w rozmowie z PAP Galas.

W październiku GTS Polska sfinalizował przejęcie Energis Polska. Obydwie firmy nie zostały formalnie połączone, ale trwa konsolidacja ich działalności operacyjnej. GTS i Energis mają jeszcze w tym roku ujednolicić ofertę oraz wypromować wspólną markę - GTS Energis. Przekształcenie GTS Polska i Energis Polska w jedną spółkę nastąpi najwcześniej w przyszłym roku.

GTS Polska to spółka zależna zarejestrowanej w Holandii GTS Central European Holding, który jest z kolei kontrolowany przez powiązaną z kapitałem rosyjskim grupę Menatep. GTS Central European Holding posiada firmy telekomunikacyjne w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Rumunii i na Węgrzech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane