Gundlach: doświadczamy ciemnej strony inwestowania w impet

opublikowano: 26-02-2020, 20:10

Jeffrey Gundlach, nazywany „królem obligacji”, nie wierzy, że za ostatnią przecenę na amerykańskich rynkach akcji odpowiedzialna jest epidemia koronawirusa.

- Jeśli to odwrócenie kierunku rynku jest spowodowane wyłącznie przez wirus, to dlaczego akcje United Healthcare tanieją mocniej niż spada S&P500? Dlaczego sektor ochrony zdrowia nie jest notowany lepiej niż rynek? Odpowiedzią na te pytania jest to, że rynek zakłada większe niż 50 proc. szanse iż Bernie zdobędzie nominację – powiedział Gundlach w CNBC odnosząc się do listopadowych wyborów prezydenckich i osoby ubiegającego się o nominację, znanego z lewicowych poglądów, Berniego Sandersa.

Jeffrey Gundlach, zarządzający funduszem DoubleLine Total Return. Fot. Bloomberg.
Jeffrey Gundlach, zarządzający funduszem DoubleLine Total Return. Fot. Bloomberg.

Wartość S&P500 spadła o ponad 6 proc. przez pierwsze dwie sesje tego tygodnia, co tłumaczono doniesieniami o zaskakująco szybkim rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa poza Chinami.

- Być może to ciemna strona inwestowania w impet – powiedział Gundlach. – Rynek poszedł w dół w nerwowej reakcji na poprawę notowań Berniego, ale spadek rynku wywołał wzrost notowań Berniego z jego odrzuceniem gospodarki rynkowej. To z kolei pcha rynek w dół kolejny raz. I tak naokoło – dodał szef DoubleLine Capital.

Gundlach już wielokrotnie ostrzegał, że Sanders byłby wielkim zagrożeniem dla rynku akcji.

- Jeśli ludzie mocniej zmartwiliby się Bernie Sandersem i zaczęli uwzględniać w cenach jego programy wydatków, wtedy moglibyśmy naprawdę zacząć widzieć problemy zarówno na rynkach akcji, jak i obligacji i mogłaby być to naprawdę ostra jazda – mówił wcześniej w tym roku.

Z najnowszego sondażu Real Clear Politics kandydat Demokratów Bernie Sanders wygrałby wybory prezydenckie z Donaldem Trumpem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane