Gundlach dziękuje Trumpowi za wygraną

opublikowano: 09-11-2016, 08:22

Donald Trump osiągnął wynik zdecydowanie lepszy niż oczekiwano rok temu, czy nawet sześć miesięcy temu i chcę mu podziękować za włożony w to wysiłek, powiedział znany inwestor Jeffrey Gundlach, którego DoubleLine Capital zarządza 106 mld USD aktywów.

Jeffrey Gundlach
Zobacz więcej

Jeffrey Gundlach Bloomberg

Gundlach, który podkreśla swoją apolityczność, już w maju mówił, że Donald Trump wygra wybory prezydenckie, a inwestorzy powinni być realistami. Mówił wówczas, że Trump jest podobny do idola Republikanów, zmarłego w 2004 roku prezydenta Ronalda Reagana.

- Reagan opierał gospodarkę na długu i myślę, że Trump też taki będzie – mówił wówczas Gundlach, nazywany „królem obligacji”. - To zwykle wygląda jakby działało, na początku. Można jednak zapytać, czy zastrzyk dla gospodarki pochodzący z projektów infrastrukturalnych i podobnych zrekompensuje potencjalny hamulec w postaci malejącego globalnego handlu – dodał.

Teraz Gundlach spodziewa się negatywnej reakcji rynków na wieść o wygranej Trumpa. Otwarcie handlu w środę „da nam pewną wskazówkę, czy to będzie początek rajdu ulgi, że wybory są już za nami, czy tąpniemy i potem runiemy w przepaść”, powiedział.

Zapytany, czemu stale opowiadał się za Trumpem, kiedy wielu innych znanych inwestorów było w opozycji do kandydata Republikanów, odpowiedział: „A kiedy obchodziło mnie jaka jest powszechna opinia?”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu