Gundlach: następna recesja „zmiażdży” amerykański rynek akcji

opublikowano: 03-12-2019, 13:20

Jeffrey Gundlach, szef DoubleLine Capital uważa, że po następnej recesji amerykański rynek akcji mocno spadnie i długo będzie powracał do obecnych poziomów.

Gundlach, którego firma zarządza 150 mld USD aktywów ostrzega, że „sytuacja kiedy Stany Zjednoczone radzą sobie dużo lepiej niż reszta świata właśnie dobiega końca”. W jego ocenie mijający rok był jednym z najłatwiejszych dla inwestorów.

Zobacz więcej

Jeffrey Gundlach, zarządzający funduszem DoubleLine Total Return. Fot. Bloomberg.

- Po prostu można było rzucić strzałką i miało się 15-20 proc., nie tylko w USA, ale także na globalnych rynkach akcji – powiedział Gundlach.

Co do przyszłości przypomniał, że główne indeksy giełd w Japonii, Europie, a także indeks rynków wschodzących osiągały maksima niedługo przed recesją, ale potem nigdy nie zdołały do nich wrócić. Jego zdaniem podobny los czeka S&P500.

- Więc gdzie jesteśmy dzisiaj? Dzisiaj mamy S&P500, który przez ostatnie dziesięć lat wszystkich pokonał, to prawie 100 proc. lepszy wynik niż większości innych rynków akcji – powiedział Gundlach.

Oczekuje powtórzenia sytuacji, która spotkała w przeszłości równie mocno rosnące indeksy.

- Kiedy przyjdzie następna recesja, rynki USA będą zmiażdżone i nie wrócą do szczytów, które widzieliśmy, w pobliżu których jesteśmy obecnie, prawdopodobnie przez resztę mojej kariery – stwierdził szef DoubleLine Capital.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA