Gundlach: S&P500 nie da zysku w tym roku, bitcoin nie jest bezpieczny

opublikowano: 10-01-2018, 08:02

Jeffrey Gundlach, znany miliarder i menedżer z rynku obligacji, twierdzi, że indeks S&P500 zakończy bieżący rok ujemną stopą zwrotu. Inwestor, postrzegany często jako guru rynków ma tez wątpliwości odnośnie długoterminowej wartości bitcoina, donosi Bloomberg.

Wszystkie wskaźniki recesji wskazują na jej brak, co oznacza, że jest ona wkalkulowana już w ceny – powiedział Gundlach podczas corocznego swojego webcastu „Just Markets”, w którym przedstawia prognozy na nadchodzący rok. 

Jeffrey Gundlach
Zobacz więcej

Jeffrey Gundlach fot. Bloomberg

Dlatego uważam, że indeks szerokiego rynku S&P500 cofnie się po bardzo udanym początku 2018 r. – dodaje menedżer.

Tak dobrej passy na otwarciu roku wskaźnik nie notował od 1964 r.

Gundlach przyznał, że nie posiada bitcoina. Wartość cyfrowych walut wzrosła drastycznie w ubiegłym roku, przykuwając uwagę od regulatorów/nadzorców rynków przez czołowych zarządzających po zwykłych inwestorów indywidualnych.

Ludzie myślą, że to jest bezpieczne, powiedział Gundlach, szef działu inwestycyjnego w  DoubleLine Capital, firmie z Los Angeles, która na koniec roku posiadała zagraniczne aktywa o wartości około 119 mld USD.

Mam przeczucie, że jest wręcz przeciwnie – ostrzega Gundlach.

Fundusz DoubleLine Total Return Bond, w ubiegłym roku przyniósł 3,8 proc. zysk, wyższy niż 80 proc. jego konkurentów. Zarabiał głównie na kredytach hipotecznych.

Gundlach powiedział także podczas webcastu, że jedną z najlepszych inwestycji w tym roku mogą być surowce.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gundlach: S&P500 nie da zysku w tym roku, bitcoin nie jest bezpieczny