Gundlach: wzrosło ryzyko recesji w USA przed wyborami 2020 r.

opublikowano: 13-09-2019, 09:10

Zmiany krzywej rentowności obligacji USA wskazują większe prawdopodobieństwo recesji jeszcze przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi w USA, twierdzi Jeffrey Gundlach, miliarder i szef DoubleLine Capital.

- Powinniśmy się znaleźć w recesji przed wyborami 2020 – powiedział Gundlach. – Jesteśmy bliżej, ale wciąż w nią nie weszliśmy – dodał.

Inwestor zarządzający 140 mld USA, nazywany „królem obligacji”, szacuje szanse recesji w USA na 75 proc. O recesji zagrażającej USA mówił już w sierpniu.
Gundlach podkreśla, że najlepszym sygnałem nadchodzącej recesji nie jest samo odwrócenie krzywej rentowności. 

- Jest nim odwrócenie krzywej rentowności, a potem jego zniknięcie – powiedział.

Rentowność obligacji 2-letnich USA przekroczyła rentowność obligacji 10-letnich w sierpniu, ale we wrześniu odwrócenie krzywej rentowność znikło.

Odnosząc się do rynku złota Gundlach powiedział, że po dużym wzroście ceny jego nastawienie jest „neutralne”. Inwestor nie wierzy w zawarcie umowy handlowej między USA i Chinami przed wyborami prezydenckimi w przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA