Gundlach: zbliża się koniec rynku byka na obligacjach

opublikowano: 11-01-2017, 14:18

Znany inwestor Jeffrey Gundlach uważa, ze dojście rentowności 10-letnich amerykańskich papierów skarbowych do poziomu 3 proc. sygnalizować będzie koniec trwającego już trzy dekady rajdu na obligacjach, donosi Bloomberg.

Prawie na pewno, w tym roku padnie bariera 3 proc. To będzie oznaczać pożegnanie z byczym rynkiem na obligacjach. Niech spoczywa w pokoju – powiedział Gundlach, który jest szefem DoubleLine Capital. 

Zobacz więcej

Jeffrey Gundlach, zarządzający funduszem DoubleLine Total Return. Fot. Bloomberg.

Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych zdecydowanie wzrosły po listopadowych wyborach prezydenckich w których zwyciężył Donald Trump, osiągając 15 grudnia szczyt na poziomie 2,5967 proc. Tymczasem na początku lipca osiągnęły one historyczny dołek na poziomie 1,3579 proc. We wtorek rentowność kształtowała się w okolicach 2,3757 proc.

Zdaniem Gundlacha, pod koniec pierwszej kadencji Trumpa, rentowności 10-latek mogą sięgnąć nawet 6 proc. Oczekuje on dwóch lub trzech podwyżek stóp procentowych w USA. Prognozuje, że na rynku ropy w tym roku nie będzie dużych ruchów cen, które powinny kształtować się w przedziale średnio 40-50 USD/b.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy