Guru na pb.pl

opublikowano: 25-01-2011, 12:10

W Polsce presja inflacyjna rośnie najszybciej od 2004 roku! – zauważa Wojciech Białek z CDM Pekao. Już w  środę znany analityk opowie naszym czytelnikom o cyklach na giełdzie.

„W dzień po pierwszej w tym cyklu koniunkturalnym oficjalnej podwyżce stóp procentowych w naszym kraju z GUS nadeszło potwierdzenie narastania presji inflacyjnej. W grudniu indeks cen produkcji przemysłowej (PPI) znalazł się na poziomie wyższym niż rok wcześniej o 6,1 proc.” – zauważa w najnowszym raporcie Wojciech Białek, główny analityk CDM Pekao.

Znany analityk wylicza, że jest to najwyższa dynamika roczna PPI od listopada 2004 roku. „Wtedy – 6 lat temu – stopa referencyjna RPP wynosiła 6,5 proc. wobec 3,75 proc. obecnie” – zauważa Wojciech Białek.Guru na pb.pl

Guru na pb.pl

UWAGA! Już wGuru na pb.pl najbliższą środę o godz. 17.30 Wojciech Białek weźmie udział w ciekawym (zarówno dla początkujących inwestorów, jak i bardziej doświadczonych) szkoleniu online w ramach Akademii Pulsu Biznesu.

Temat? Rynki finansowe a cykl koniunkturalny w gospodarce:
- przebieg cyklu koniunkturalnego w gospodarce
- globalny cykl gospodarczy a krajowa gospodarka 
- główne cykle gospodarcze i rynkowe
- rotacja aktywów w ramach cyklu koniukturalnego
- rynek walutowy a GPW
- stopy procentowe a GPW.

Weź udział w szkoleniu, zadawaj pytania i już teraz zarejestruj się na stronie: akademia.pb.plGuru na pb.plGuru na pb.plGuru na pb.plGuru na pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane