GUS: Ceny produkcji sprzedanej przemysłu spadły o 0,2 proc. r/r

Internet Securities
19-10-2005, 16:20

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) we wrześniu 2005 roku nie zmieniły się wobec sierpnia i spadły o 0,2% w porównaniu z wrześniem 2004 roku, podał w środowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny (GUS). Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) wzrosły w sierpniu br. o 0,1% m/m i spadły o 0,2% w ujęciu rocznym (dane zrewidowane).

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) we wrześniu 2005 roku nie zmieniły się wobec sierpnia i spadły o 0,2% w porównaniu z wrześniem 2004 roku, podał w środowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny (GUS). Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) wzrosły w sierpniu br. o 0,1% m/m i spadły o 0,2% w ujęciu rocznym (dane zrewidowane).

Najbardziej wzrosły ceny w dziale „wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, wodę” – o 4,2% w ujęciu rocznym, zaś największy spadek odnotowano w dziale „przetwórstwo przemysłowe”, gdzie ceny spadły o 1,1% r/r.

Ekonomiści ankietowani przez agencję ISB oczekiwali wzrostu cen producentów o 0,1% w ujęciu rocznym. Ich prognozy wahały się od spadku o 0,2% do wzrostu o 0,3%. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GUS: Ceny produkcji sprzedanej przemysłu spadły o 0,2 proc. r/r