GUS: ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury w marcu niższy niż w lutym

opublikowano: 22-03-2018, 10:43
aktualizacja: 22-03-2018, 10:49

Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury w marcu spadł miesiąc do miesiąca i wyniósł 110,8, ale był wyższy niż przed rokiem - podał w czwartek GUS. W podziale na składowe spadł on w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu detalicznym oraz usługach.

"Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej GUS (SI) w marcu 2018 r. wynosi 110,8 i kształtuje się na poziomie niższym od notowanego przed miesiącem, ale wyższym niż przed rokiem. Wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej średniej długookresowej od grudnia 2016 r." - napisano.

GUS podał, że wartości czterech składowych odnoszących się do przetwórstwa przemysłowego, budownictwa, handlu detalicznego i usług zmniejszyły się w stosunku do odnotowanych przed miesiącem, są jednak wyższe niż przed rokiem. Od początku roku wartości wszystkich składowych kształtują się na poziomie wyższym od średniej długookresowej.

"Wskaźniki ocen diagnostycznych i prognostycznych są niższe od zgłaszanych przed miesiącem. W skali roku wartości obu składowych wzrosły" - napisano.

Poniżej tabela z wartościami wskaźnika oraz jego dekompozycją z ostatnich 12 miesięcy:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu