GUS: PKB wzrósł o 5,1 proc., a inflacja wyniosła 2 proc.

  • PAP
opublikowano: 31-08-2018, 10:03

Produkt Krajowy Brutto w II kwartale 2018 r. wzrósł o 5,1 proc. rdr w porównaniu ze wzrostem o 5,2 proc. rdr w I kwartale, wynika z komunikatu GUS. Wcześniej GUS podał w szacunkach flash, że w II kwartale rdr PKB wzrósł o 5,1 proc.

Z danych GUS wynika także, że inwestycje w II kwartale wzrosły o 4,5 proc. rdr, konsumpcja prywatna wzrosła o 4,9 proc., zaś popyt krajowy wzrósł o 4,8 proc. rdr.

Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes na początku sierpnia spodziewali się, że inwestycje wzrosły o 9,0 proc., konsumpcja prywatna wzrosła o 4,6 proc., zaś popyt krajowy wzrósł o 5,1 proc. rdr.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu 2018 r. wzrosły o 2,0 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny nie zmieniły się, podał GUS w szacunku flash.

Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes szacowali, że ceny towarów i usług w sierpniu wzrosły rdr o 1,9 proc., zaś mdm spadły o 0,1 proc.

W lipcu wskaźnik CPI wyniósł odpowiednio: 2,0 proc. rdr i -0,2 proc. mdm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu