GUS: PPI wzrósł w VIII o 1,3 proc. r/r, 0,4 proc. m/m

Marek Druś
18-09-2002, 16:53

Wskaźnik cen produkcji przemysłowej (PPI) wzrósł w sierpniu do 1,3 proc. W porównaniu z lipcem ceny produkcji przemysłowej wzrosły o 0,4 proc., podał GUS.

W górnictwie i kopalnictwie ceny produkcji przemysłowej wzrosły w ujęciu rocznym o 1,6 proc., a w ujęciu miesięcznym nie zmieniły się.

W przemyśle przetwórczym PPI wzrosło w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku o 0,3 proc., a w porównaniu do lipca o 0,4 proc.

Ceny wytwarzania i zaopatrywania w energię elektryczną, gaz i wodę wzrosły w porównaniu rok do roku o 6,9 proc., w porównaniu do lipca o 0,5 proc.

- W okresie styczeń-sierpień br. ceny produkcji sprzedanej przemysłu wzrosły znacznie więcej niż w analogicznym okresie ub. roku (o 2,3%, wobec 0,6%). Najbardziej podniesiono ceny wytwarzania i zaopatrywania w energię elektryczną, gaz, wodę (o 6,3%). Wzrosły również ceny w przetwórstwie przemysłowym (o 1,9%) oraz w górnictwie i kopalnictwie (o 0,5%) – napisano w komunikacie GUS

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GUS: PPI wzrósł w VIII o 1,3 proc. r/r, 0,4 proc. m/m