GUS: produkcja i sprzedaż detaliczna mocno rosną, a bezrobocie spada

opublikowano: 22-04-2004, 11:29

Produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna dynamicznie rosły w marcu, poinformował w czwartek Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ubiegłym miesiącu spadło jednocześnie bezrobocie.

GUS poinformował, że wartość produkcji przemysłowej sprzedanej wyniosła w marcu 55,73 mld zł. Oznacza to, że wzrosła o 23,8 proc. licząc rok do roku. W porównaniu z lutową wzrosła o 17,7 proc.

Z danych GUS wynika, że wartość produkcji w górnictwie i kopalnictwie wyniosła w marcu 2,78 mld zł, w przetwórstwie przemysłowym 46,77 mld zł, a w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię, gaz i wodę 6,17 mld zł.

GUS poinformował również, że sprzedaż detaliczna wzrosła w marcu o 20,7 proc. licząc rok do roku. W lutym rosła o 12,1 proc. Rekordowy, 36,4 proc. miesięczny wzrost zanotowano w dziale pojazdów mechanicznych. W ujęciu rocznym sięgnął on 49 proc. Najmniejszy, 2,4 proc. roczny wzrost zanotowano w dziale farmaceutyków.

GUS poinformował, że stopa bezrobocia spadła w marcu do 20,5 proc. W lutym wynosiła 20,6 proc. Liczba bezrobotnych spadła w marcu do 3,26 mln osób i była o 0,9 proc. niższa niż w lutym i o 1,7 proc. niż w marcu ubiegłego roku.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / GUS: produkcja i sprzedaż detaliczna mocno rosną, a bezrobocie spada