Czytasz dzięki

GUS: Produkcja przemysłowa wzrosła w VIII o 4,6% r/r, poniżej oczekiwań

Internet Securities
opublikowano: 19-09-2005, 16:58

Produkcja przemysłowa wzrosła w sierpniu o 3,8% w ujęciu miesięcznym i wzrosła o 4,6% w porównaniu do sierpnia 2004 roku, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w poniedziałkowym komunikacie.

Produkcja przemysłowa wzrosła w sierpniu o 3,8% w ujęciu miesięcznym i wzrosła o 4,6% w porównaniu do sierpnia 2004 roku, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w poniedziałkowym komunikacie.

Produkcja przemysłowa spadła w lipcu o 7,9% w ujęciu miesięcznym i wzrosła o 2,6% w porównaniu do lipca 2004 roku (dane zrewidowane).

Najbardziej w sierpniu wzrosła produkcja w dziale "przetwórstwo przemysłowe" - o 5,2% w ujęciu rocznym wobec 3,4% r/r w poprzednim miesiącu. Najsłabsza dynamika była w dziale "wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz, wodę" - tu wzrost wyniósł 0,3% wobec 0,5% r/r w lipcu.

Dynamika produkcji budowlano-montażowej zwolniła w sierpniu do 6,5% z 17,3% r/r miesiąc wcześniej.

Ekonomiści ankietowani przez agencję ISB oczekiwali wzrostu produkcji przemysłowej w sierpniu w ujęciu rocznym średnio na poziomie 5,2%, a ich prognozy wahały się od 3,7% do 7,5%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane