GUS: produkcja wzrosła w lipcu w 24 z 34 działów przemysłu

ISBnews
opublikowano: 20-08-2014, 14:31

Wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 24 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w lipcu 2014 r., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS) w komunikacie.

Ogółem produkcja sprzedana przemysłu zwiększyła się w poprzednim miesiącu o 2,3% r/r (wobec oczekiwanego wzrostu średnio o 1,6%). Produkcja przedsiębiorstw budowlanych wzrosła o 1,1% r/r (oczekiwano wzrostu średnio o 4,6%).

"W stosunku do lipca ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 24 (spośród 34)
działach przemysłu m.in. w produkcji mebli - o 14,2%, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 14,0%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych - o 11,1%, maszyn i urządzeń - o 6,1%, urządzeń elektrycznych i napojów - po 4,0%, wyrobów z metali - o 3,4% oraz wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 3,3%" - czytamy w komunikacie.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z lipcem ub. roku wystąpił w 10 działach, m.in. w produkcji pozostałego sprzętu transportowego - o 13,3%, w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 13,1%, w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych - o 4,2%, w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę - o 3,7% oraz w produkcji artykułów spożywczych - o 2,3%, podał też GUS.

"W stosunku do lipca ub. roku wzrost poziomu zrealizowanych robót odnotowano w jednostkach wykonujących głównie roboty związane z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 2,7% i roboty budowlane specjalistyczne - o 5,9%. W podmiotach zajmujących się głównie wznoszeniem budynków wystąpił spadek produkcji o 3,7%" - czytamy dalej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane