GUS: rośnie produkcja i sprzedaż detaliczna

Marek Druś
21-10-2002, 10:18

We wrześniu wartość produkcji przemysłowej wyniosła 42,87 mld zł i była o 6,7 proc. wyższa niż w ubiegłym roku. Sprzedaż detaliczna wzrosła w ujęciu rocznym o 4,7 proc., ale spadła o 2,7 proc. w porównaniu z sierpniową, poinformował GUS.

Według GUS, we wrześniu produkcja przemysłowa wzrosła o 8,2 proc. w porównaniu miesiąc do miesiąca i o 6,7 proc. w ujęciu rocznym. Największą wartość miała produkcja w przetwórstwie przemysłowym, wyniosła 36,18 mld zł. Wrześniowa produkcja i dystrybucja energii elektrycznej, gazu i wody miała wartość 4,47 mld zł. W górnictwie i kopalnictwie wartość produkcji sięgnęła 2,21 mld zł.

GUS poinformował w odrębnym komunikacie, że sprzedaż detaliczna wzrosła w ubiegłym miesiącu o 4,7 proc. w ujęciu rocznym i spadła o 2,7 proc. w porównaniu z sierpniem. Największą dynamiką wzrostu sprzedaży wykazała się branża odzieżowa (15,4 proc.). Spadła tymczasem sprzedaż pojazdów mechanicznych, paliw i żywności.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GUS: rośnie produkcja i sprzedaż detaliczna