GUS: słabsze oceny koniunktury w przemyśle

PAP
opublikowano: 21-09-2017, 14:21
aktualizacja: 21-09-2017, 14:22

Oceny koniunktury w przemyśle we wrześniu osłabiły się - podał GUS.

We wrześniu ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie plus 6,3 wobec plus 7,4 w sierpniu.

Z informacji GUS wynika, że we wrześniu oceny dotyczące portfela zamówień i produkcji są pozytywne, lepsze od zgłaszanych przed miesiącem.

"Odpowiednie prognozy są optymistyczne, ale nieco ostrożniejsze od formułowanych w sierpniu. Sytuacja finansowa nie zmienia się, przewidywania wskazują na możliwość poprawy w najbliższych trzech miesiącach. Opóźnienia płatności za sprzedane produkty rosną, podobnie jak przed miesiącem. Stan zapasów wyrobów gotowych uznawany jest przez przedsiębiorców za zbliżony do wystarczającego w stosunku do zapotrzebowania" - napisano w komentarzu.

Badani przewidują wzrost zatrudnienia, zbliżony do planowanego w sierpniu.

Dyrektorzy przedsiębiorstw zapowiadają też, że ceny wyrobów przemysłowych mogą rosnąć, podobnie jak prognozowano przed miesiącem.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu