GUS: Sprzedaż detaliczna wzrosła w grudniu o 2,8 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2005, 12:22

Sprzedaż detaliczna wzrosła w grudniu o 2,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2003, po wzroście rdr o 4,4 proc. w listopadzie, i wzrosła o 24,1 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

Sprzedaż detaliczna wzrosła w grudniu o 2,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2003, po wzroście rdr o 4,4 proc. w listopadzie, i wzrosła o 24,1 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

Największy roczny wzrost wystąpił w dziale farmaceutyków, kosmetyków i sprzętu ortopedycznego - o 26,0 proc., a największy spadek wystąpił w dziale pojazdów mechanicznych - o 29,9 proc.

Największy miesięczny wzrost GUS odnotował w dziale mebli, rtv i agd - o 51,4 proc., a największy spadek w dziale paliw - o 0,4 proc.

Ekonomiści szacowali, że sprzedaż detaliczna w grudniu  będzie wyższa niż w listopadzie i wzrośnie o 6,15 proc. Styczeń powinien, ich zadaniem, przynieść wzrost na zbliżonym poziomie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane