GUS: tempo wzrostu PKB w III kw. przynajmniej na poziomie z II kw.

PAP
opublikowano: 26-10-2010, 12:08

Tempo wzrostu PKB w III kw. było przynajmniej na poziomie z II kw. - powiedziała we wtorek Halina Dmochowska, wiceprezes GUS.

"Z danych zebranych za 3 miesiące oceniamy, że tempo wzrostu gospodarczego w III kwartale utrzymało się i było przynajmniej takie, jak w drugim kwartale" - powiedziała na konferencji.

Według danych GUS, PKB w II kw. 2010 roku wzrósł o 3,5 proc. rdr po wzroście w I kw. o 3,0 proc.

"Szacujemy to wstępnie (PKB w III kw. - PAP) na podstawie twardych danych od strony produkcji. Wzrost produkcji przemysłowej utrzymał się na wysokim i stabilnym poziomie. Trzeci kwartał przyniósł wzrost produkcji w budownictwie, obserwowany był także wzrost w usługach: łączność, transport, magazynowanie" - powiedziała Dmochowska.

"Poprawa koniunktury w handlu pokazuje, że wzrost popytu konsumpcyjnego może się utrzymać, 3,5 proc. (wzrostu PKB w III kw. - PAP) nie jest zagrożone, istnieje margines związany z dynamiką inwestowania" - dodała.

Wiceprezes GUS podkreśliła także, że wiele wskazuje, iż w całym 2010 roku utrzyma się umiarkowany i stabilny wzrost gospodarczy. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GUS: tempo wzrostu PKB w III kw. przynajmniej na poziomie z II kw.