GUS: W lutym inflacja wyniosła 0,7% r/r, nieco poniżej oczekiwań

Internet Securities
opublikowano: 15-03-2006, 14:17

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w lutym utrzymał się na styczniowym poziomie, a w ujęciu rocznym inflacja wyniosła 0,7%, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w komunikacie w środę.

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w lutym utrzymał się na styczniowym poziomie, a w ujęciu rocznym inflacja wyniosła 0,7%, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w komunikacie w środę.

W styczniu 2006 roku wskaźnik inflacji CPI wyniósł (po rewizji) 0,2% w ujęciu miesięcznym i 0,6% r/r.

Ceny żywności, napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych wzrosły w ujęciu rocznym o 0,3% i zwiększyły się w stosunku do stycznia o 0,2%.

Ceny paliw do prywatnych środków transportu odnotowały spadek o 1,0% w ujęciu miesięcznym i wzrost o 4,6% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Ekonomiści ankietowani przez ISB spodziewali się, że inflacja w lutym ukształtuje się na poziomie 0,6-0,9%, przy średniej na poziomie 0,8%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane