GUS: większość firm usługowych ocenia koniunkturę niekorzystnie w listopadzie

ISBnews
22-11-2013, 14:39

Większość badanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) przedsiębiorstw usługowych ocenia koniunkturę niekorzystnie w listopadzie, ale lepiej niż w poprzednim miesiącu, podał GUS w komunikacie.

"W listopadzie w ponad połowie badanych sekcji przedsiębiorstw usługowych  koniunktura oceniana jest niekorzystnie.  Najbardziej  pesymistyczne,  zbliżone  do  zgłaszanych  przed  miesiącem  i  gorsze  niż przed rokiem oceny koniunktury formułują jednostki z sekcji  opieka zdrowotna i pomoc społeczna. Najlepiej, podobnie jak w październiku bieżącego i listopadzie ubiegłego roku oceniają koniunkturę jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa" - głosi komunikat.

W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie minus 5 (przed miesiącem minus 1).

W przypadku sekcji zakwaterowanie i gastronomia wskaźnik ten kształtuje się na poziomie minus 8 (tak samo, jak przed miesiącem).

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji informacja i komunikacja kształtuje się na poziomie plus 10 (przed miesiącem plus 8).

Wskaźnik ten w przypadku sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się na poziomie plus 20 (przed miesiącem plus 19), poinformował GUS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GUS: większość firm usługowych ocenia koniunkturę niekorzystnie w listopadzie