GUS: wzrosły wynagrodzenia i zatrudnienie w firmach

ISBNews
opublikowano: 17-12-2013, 14:06

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie br. wzrosło o 3,1% r/r, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 0,1% r/r, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

W ujęciu miesięcznym, przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 1,7% i wyniosło 3.897,88 zł. Natomiast zatrudnienie w przedsiębiorstwach nie zmieniło się w ujęciu miesięcznym i wyniosło 5.501,0 tys. osób, podał GUS.

Dwunastu analityków ankietowanych przez ISBnews przewidywało, że wynagrodzenia w tym sektorze w ostatnim miesiącu zwiększyły się o 2,3-3,7% r/r, przy średniej na poziomie 2,81% r/r (wobec 3,1-proc. wzrostu w październiku).

Ich prognozy dotyczące zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw wahały się od 0,7% spadku r/r do 0,2% wzrostu przy średniej na poziomie 0,02% wzrostu (wobec 0,2-proc. spadku r/r w październiku br.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GUS: wzrosły wynagrodzenia i zatrudnienie w firmach