Guz: OPZZ popiera projekt ustawy o ochronie miejsc pracy

PAP
opublikowano: 21-05-2013, 21:13

Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ) Jan Guz o przyjętym we wtorek przez rząd projekcie ustawy, która ma chronić miejsca pracy w okresie wprowadzonego przez przedsiębiorcę przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy:

"OPZZ udzielił poparcia projektowi, chociaż zgłaszaliśmy swoje wnioski, które nie zostały uwzględnione. Od 2011 r. postulujemy wprowadzenie takiej pomocy dla przedsiębiorców. Taka ustawa jest potrzebna, aby zachować zatrudnienie w zakładach, które mają problemy.

Postulowaliśmy, by ustawa działała na stałe, aby w przypadku spadku obrotów o 15 proc. zawsze była możliwość interwencji - bez względu na to, czy jest kryzys, czy nie. Będą branże i zakłady, gdzie nawet w okresie, gdy nie ma kryzysu, spadek obrotów o 15 proc. może oznaczać tragedię dla danego regionu. Przerabialiśmy to w przypadku stoczni czy zakładów Cegielskiego. Tymczasem w projekcie przyjęto skomplikowany algorytm, od którego zależy, czy pomoc będzie uruchomiana, czy nie.

Nie zgadzamy się także, aby minister finansów w każdej chwili mógł wstrzymać pomoc, by władza wykonawcza decydowała, kiedy uruchamiana ma być pomoc, a kiedy nie".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane