"GW": darmowe konta bankowe dla nowych klientów

  • PAP
opublikowano: 08-08-2018, 07:10

Od 8 sierpnia wszystkie banki i SKOK-i muszą zaoferować klientom, którzy do tej pory nie korzystali z usług bankowych, darmowe konta z kartą debetową, bezpłatnymi przelewami i wypłatami gotówki ze wszystkich bankomatów - pisze w środę "Gazeta Wyborcza".

Coraz trudniej znaleźć bank, który oferuje darmowe konto bez konieczności spełnienia jakichś warunków. Jeszcze mniejsze są szanse, żeby nie płacić też za kartę, zwłaszcza kiedy nie wykonujemy nią żadnej transakcji.

Od środy, 8 sierpnia, to się zmieni. Zgodnie z unijną dyrektywą każdy bank i każdy SKOK muszą mieć w swojej ofercie bezwarunkowo darmowe konto z kartą i bezpłatnymi podstawowymi usługami.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", pięć razy w miesiącu klient będzie mógł za darmo wypłacić gotówkę ze wszystkich bankomatów i zlecić pięć przelewów. Za pozostałe operacje, np. przelew międzynarodowy, bank lub SKOK może pobrać opłatę, ale nie wyższą niż za podobne operacje wykonywane przez ten bank.

Te zasady dotyczą jednak tylko klientów, którzy do tej pory nie korzystali z usług bankowych. Cel? "Ubankowienie" Polaków. Jak bowiem wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, blisko jedna piąta Polaków nie ma obecnie konta bankowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu