Gwałtowna przecena srebra i wybicie z konsolidacji

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.
opublikowano: 22-09-2020, 10:42

Poniedziałkowa sesja przyniosła wyraźne tąpnięcie notowań srebra. Cena tego kruszcu zniżkowała o ponad 10%, przełamując w dół ważne wsparcie w okolicach 26 USD za uncję i schodząc do okolic 24,60 USD za uncję. Dzisiaj cena srebra kieruje się jeszcze niżej, obecnie oscylując w rejonie 24 USD za uncję.

Spadek notowań srebra ma ścisły związek z przeceną złota. Niemniej, notowania srebra cechują się większą zmiennością niż ceny złota, co na ogół przekłada się na znacznie intensywniejsze ruchy cenowe w którąkolwiek ze stron. 

Warto dodać, że srebro jest częściej niż złoto wykorzystywane w przemyśle, co sprawia, że obawy dotyczące pandemii nieco mocniej przekładają się negatywnie na ceny tego kruszcu. Nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja na rynku srebra jest – i najprawdopodobniej pozostanie – analogiczna do sytuacji na wykresie cen złota. Oznacza to, że krótkoterminowo notowania znajdują się pod presją podaży, ale w dłuższej perspektywie możliwy jest powrót do zwyżek. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane