Gwarancja ubezpieczeniowa Do Umowy z Użytkownikiem dla konta w trybie z odroczoną płatnością (gwarancja ubezpieczeniowa E-myto) w PZU

Materiał partnera cyklu
16-10-2012, 12:50

Gwarancja ubezpieczeniowa Do Umowy z Użytkownikiem dla konta w trybie z odroczoną płatnością (gwarancja ubezpieczeniowa E-myto) to produkt przygotowany przez PZU dla firm m.in. z branży transportowej, handlowej wykorzystujących w swojej działalności flotę samochodową.

Produkt ten jest zatem uzupełnieniem oferty PZU jako lidera ubezpieczeń komunikacyjnych w zakresie całościowej i kompleksowej obsługi klienta PZU.

Użytkownicy dróg mogą wybrać spośród dwóch form płatności.

Pierwsza to pre-paid – przedpłacenie, posługując się nią należy pamiętać o doładowaniu kont dla poszczególnych pojazdów.

Druga to post-paid – korzystanie z odroczonego systemu płatności. Umowa z użytkownikiem dróg w wersji „post” wymaga przedstawienia dodatkowego zabezpieczenia finansowego np. gwarancji ubezpieczeniowej E-myto w PZU.

Gwarancja ubezpieczeniowa E-myto stanowi właśnie zabezpieczenie zapłaty wierzytelności przysługujących Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  wobec Zobowiązanego w związku z korzystaniem z dróg krajowych lub ich odcinków zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych.

Uzyskanie gwarancji to możliwość kontynuowania działalności transportowej bez konieczności zaangażowania swoich środków finansowych na początku okresu będącego przedmiotem  rozliczeń.

Adresatem produktu są osoby prawne, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz  jednostki organizacyjne bez osobowości prawnej prowadzące  działalność  gospodarczą.

Suma gwarancyjna wskazana w gwarancji odpowiada wysokości potencjalnej płatności powiększonej  o odsetki ustawowe.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Gwarancja ubezpieczeniowa Do Umowy z Użytkownikiem dla konta w trybie z odroczoną płatnością (gwarancja ubezpieczeniowa E-myto) w PZU