Gwiazda muzyki pop zmierzy się z oskarżeniem o plagiat

opublikowano: 29-10-2019, 09:13

Sąd apelacyjny zdecydował, że Taylor Swift będzie musiała ponownie zmierzyć się z oskarżeniem, iż fragment tekstu jej przeboju z 2014 roku jest skopiowany z innego utworu.

Sąd apelacyjny w San Francisco odrzucił pierwszy werdykt, w którym sędzia uznał iż fragment piosenki grupy 3LW z 2001 roku nie jest dostatecznie oryginalny, aby obejmować go ochroną praw autorskich. Sąd apelacyjny podkreślił, że to nie do sędziego należy decyzja o „wartości pracy twórczej”. Przywołał werdykt amerykańskiego Sądu Najwyższego z 1903 roku, w którym ostrzegał on osoby mające wiedzę jedynie o prawie przed podejmowaniem roli ostatecznych sędziów twórczości artystycznej. 

Taylor Swift
Zobacz więcej

Taylor Swift Bloomberg

Eksperci podkreślają, że decyzja sądu apelacyjnego to zła wiadomość dla twórców hitów, którzy narzekają na zalew pozwów dotyczących drobnych fragmentów muzycznych, które jakoby pochodzą z mniej znanych wcześniejszych utworów.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy