Gwiazdy Bollywood wspierają protest przeciw rozbudowie huty Vedanta

WST, Bloomberg
opublikowano: 04-04-2018, 13:15
aktualizacja: 04-04-2018, 13:17

Plany firmy Vedanta Resources związane z rozbudową huty miedzi w Indiach napotykają poważne problemy. Wpisujące się w ramy planu inwestycyjnego o wartości 8 mld USD, mającego na celu pobudzenia krajowej zdolności produkcyjnej metali, przedsięwzięcie torpedowane jest przez gwiazdy indyjskiego kina i lokalnych protestujących.

Gwiazdy z politycznymi ambicjami, Rajinikanth i Kamal Haasan, użyczają swoich głosów protestującym przeciwko inwestycji w Tamil Nadu, uzasadniającym swoje weto obawami o negatywny wpływ zakładu na zdrowie. 

Tymczasem Vedanta pracuje nad podwojeniem wydajności do 400 tys. ton rocznie w hucie, która została zamknięta w zeszłym tygodniu na 15 dni w związku z regularną konserwację.

Aktor Rajinikanth zadał poprzez Twittera pytania dotyczące zatwierdzenia przez rząd fabryki, podczas gdy Kamal Haasan udał się na miejsce sporu, gdzie protestujący domagają się zamknięcia fabryki.

Spółka broniąc swojej inwestycji potwierdza, że otrzymała wszystkie niezbędne zezwolenia regulacyjne na ekspansję i twierdzi, że rozbudowa pozwoli – oprócz celów czysto biznesowych – na podniesienie standardów życia okolicznych społeczności oferując nowe miejsca pracy. Firma wyjaśnia, że w zakładzie wykorzystuje systemy zerowej emisji i odpady do zrównoważonych zastosowań, a także jest zobowiązana do ścisłego monitorowania emisji.

Protesty nasiliły się po tym, jak indyjski Sąd Najwyższy zakazał Vedanta Resources wydobycia rudy żelaza w stanie Goa w połowie marca.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gwiazdy Bollywood wspierają protest przeciw rozbudowie huty Vedanta