H&M mocno drożał po zmniejszeniu zapasów

opublikowano: 27-06-2019, 20:14

W czwartek mocno na wartości zyskiwały akcje spółki Hennes & Mauritz, jednego z czołowych europejskich detalistów odzieżowych. To pozytywna reakcja inwestorów na informację o postępach w ograniczaniu zapasów niesprzedanych ubrań, co daje nadzieję, że firma może wyjść na prostą po trzyletnim spadku zysków.

Podczas sesji na sztokholmskiej giełdzie kurs papierów szwedzkiego detalisty zyskiwał nawet 11 proc. W ten sposób rynek odniósł się do informacji, że zapasy nieznacznie spadły w relacji do sprzedaży schodząc do 18,2 proc. na koniec maja z rekordowego poziomu 18,9 proc. zanotowanego w sierpniu minionego roku.

Zobacz więcej

Hennes & Mauritz (H&M)

Bloomberg

Wartość niesprzedanej odzieży szacowana jest na około 40 mld SEK (4,5 mld USD). Celem spółki jest obniżenie wskaźnika zapasów do wartości z przedziału 12 do 14 proc. w relacji do sprzedaży.

H&M zredukował również tegoroczny plan ekspansji sklepów o 26 proc., obiecując więcej inwestycji w e-commerce. Oczekuje obecnie 130 otwarć netto sklepów internetowych, spowalniając z poziomu przekraczającego 400 w ostatnich latach. Większość nowych sklepów H&M znajdzie się poza Europą i USA, ponieważ detalista skupia się na szybko rozwijających się rynkach. Firma inwestuje w e-commerce, dodając w tym roku sprzedaż online w Meksyku, Tajlandii, Indonezji i Egipcie.

Analitycy oczekują silnych wahań wyceny akcji H&M z uwagi na fakt, że znalazła się ona na celowniku spekulantów i grających na krótko.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy