Habit: Oferta kupna Deni Cler w piątek lub poniedziałek

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-11-2005, 20:23

Producent odzieży Próchnik w piątek lub poniedziałek złoży ofertę spółce W.Kruk na zakup firmy Deni Cler - poinformował PAP w środę Mikołaj Habit wiceprezes Próchnika. "Na dzisiejszym spotkaniu uzgodniliśmy z Krukiem konkretne warunki składania przez nas oferty zakupu. W piątek albo w poniedziałek złożymy ofertę z pewnymi widełkami cenowymi" - powiedział Habit.

Producent odzieży Próchnik w piątek lub poniedziałek złoży ofertę spółce W.Kruk na zakup firmy Deni Cler - poinformował PAP w środę Mikołaj Habit wiceprezes Próchnika. "Na dzisiejszym spotkaniu uzgodniliśmy z Krukiem konkretne warunki składania przez nas oferty zakupu. W piątek albo w poniedziałek złożymy ofertę z pewnymi widełkami cenowymi" - powiedział Habit. "Zarząd Kruka zostawił sobie miesiąc na ustosunkowanie się do tej oferty" - dodał.

Habit poinformował, że widełki cenowe w ofercie zakupu Deni Cler wynikają z nieznajomości wszystkich faktów dotyczących spółki.

"Nie mamy jeszcze pełnych informacji o samej spółce, być może są jakieś informacje, po zapoznaniu się z którymi wartość spółki dla nas się zwiększy albo zmniejszy, dlatego nasza oferta będzie z widełkami" - powiedział wiceprezes.

"Są rozbieżności, co do naszych oczekiwań, ale nie są to rozbieżności na tyle duże, żeby o tym dalej nie rozmawiać" - powiedział Habit. "Chcielibyśmy dokończyć tę transakcję jak najszybciej" - dodał.

Próchnik zwarł w piątek przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów w łódzkiej spółce Pabia, która zajmuje się dystrybucją odzieży damskiej poprzez sieć sklepów firmowych. Za przejmowaną firmę Próchnik ma zapłacić 2,5 mln zł.

W związku z zakupem Pabii i planowanym zakupem Deni Cler Próchnik chce wyemitować w grudniu od 4,54 mln do 45,46 mln akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Wartość emisji wyniesie od 2,27 do 22,73 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane