Haier i Fagor otwierają w Polsce fabrykę za 56 mln EUR

05-09-2013, 18:55

Haier i Fagor ogłosiły porozumienie o współpracy oraz o utworzeniu spółki joint venture, poinformowały spółki w komunikacie.

Spółka joint venture, należąca w 51 proc. do firmy Haier oraz w 49 proc. do firmy Fagor, będzie nadzorować budowę, wykorzystanie oraz rozwój nowego zakładu produkcji chłodziarko-zamrażarek we Wrocławiu.

Roczna zdolność produkcyjna nowego zakładu, znajdującego się w Parku Przemysłowym Polskiej Grupy Fagor, wyniesie 500 tys. sztuk i wzrośnie do 1 miliona sztuk w ciągu pięciu lat. Dzięki wspólnej Inwestycja początkowa wyniesie 56 mln EUR.

„Celem Haiera na tym rynku jest znalezienie się do 2016 roku w pierwszej piątce najlepszych firm produkujących sprzęt wolnostojący. Jest to również część planu rozwoju hiszpańskiej firmy Fagor, jaki sobie wyznaczyła na okres 2013-2016”, głosi komunikat.

Budowa fabryki chłodziarko-zamrażarek ma rozpocząć się we wrześniu 2013, otwarcie produkcji jest przewidziane na czerwiec 2014.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Haier i Fagor otwierają w Polsce fabrykę za 56 mln EUR