Hakerzy kradną częściej niż kieszonkowcy

AR, The Telegraph
opublikowano: 24-07-2016, 15:34

Statystycznie 1 na 10 dorosłych w Wielkiej Brytanii pada ofiarą oszustwa albo cyberataku – ostrzegają eksperci.

Prawdopodobieństwo, że zostaniesz okradziony nie ruszając się zza swojego biurka z komputerem jest 20 razy większe niż, że stanie się to na ulicy – wynika z najnowszych danych na temat przestępstw popełnionych w ubiegłym roku w Anglii i Walii ( Crime Survey of England and Wales). W obu brytyjskich księstwach doszło w tym czasie do prawie 6 milionów zanotowanych przypadków różnego rodzaju oszustw i cyberprzestępstw.

Z danych wynika, że ataki hakerów przytrafiają się osobom w każdym wieku i z różnym wykształceniem.

iStock

Do najpopularniejszych cyberprzestępstw należą: wyłudzanie poufnych informacji (tzw. phishing), kradzież tożsamości (dane osobowe wykorzystywane są w fałszywych kartach kredytowych, adresach mailowych i paszportach sprzedawanych na nielegalnych forach internetowych), hakowanie (czyli włamywanie się do komputerów oraz na strony internetowe) oraz zastraszanie i niepokojenie przez Internet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, The Telegraph

Polecane