Hakerzy zaatakowali firmy czeskiego ministra finansów

opublikowano: 02-08-2016, 12:56

Grupa hakerów z Anonymous na krótko doprowadziła do zamknięcia stron internetowych firmy czeskiego miliardera, Andreja Babisa, piastującego obecnie stanowisko ministra finansów, donosi Reuters.

Przez jakiś czas niemożliwe było wejście na strony jego rolno-spożywczego imperium. Atak nastąpił w proteście przeciwko ustawie przyznającej państwu prawo do zamykania nielegalnych stron hazardowych.

Babis, drugi najbogatszy człowiek w Czechach założył ruch polityczny, który szturmem doszedł do władzy w 2013 r. Jednak prowadzona przez niego działalność biznesowa wystawiła go na ataki i krytykę związaną z potencjalnym konfliktem interesów. Powiązania te wykorzystali też hakerzy.

Czeska prywatna agencja informacyjna Lupa.cz poinformowała, że hakerzy z czeskiego odłamu Anonymous zamknęli strony internetowe holdingu Agrofert i grupy piekarniczej Penam w poniedziałek wieczorem. Atakujący zagrozili ponowieniem swoich działań i wezwali do rezygnacji z nowego prawa, które doprowadzi do większego ograniczenia hazardu i pozwoli służbom państwowym na zamykanie witryn działających nielegalnie w Republice Czeskiej.

Hakerzy zażądali też odejścia od planowanego monitoringu online sprzedaży detalicznej, który ministerstwo finansów chce uruchomić pod koniec bieżącego roku. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Hakerzy zaatakowali firmy czeskiego ministra finansów