Czytasz dzięki

Handlowcy z Łodzi obawiają się Manufaktury - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-08-2005, 08:41

Handlowcy z ul. Piotrkowskiej w Łodzi boją się, że stracą klientów. W okolicy powstaje centrum handlowe - Manufaktura - czytamy w "Expressie Ilustrowanym".

Handlowcy z ul. Piotrkowskiej w Łodzi boją się, że stracą klientów. W okolicy powstaje centrum handlowe - Manufaktura - czytamy w "Expressie Ilustrowanym".

Całkowity koszt budowy giganta to ponad 800 mln zł. Wysłannicy Manufaktury - tak dziennik określa pracowników nowego centrum - rozdają ulotki zapraszające na nietypowe wycieczki. Wycieczki na dach dawnej przędzalni, z którego można obejrzeć wielki plac budowy.

Codziennie wdrapuje się tam kilkadziesiąt osób ciekawych, co też powstaje za murami dawnej fabryki. To pierwszy sukces specjalistów od marketingu, którzy już rozpoczęli walkę o wiernych klientów - informuje dziennik. Otwarcie Manufaktury wiosną.

Wielu łódzkich kupców uważa, że Manufaktura pogrzebie handel w śródmieściu - czytamy w gazecie. Opinię podziela Marek Janiak, prezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej. Już teraz niektórzy kupcy wynoszą się z tej ulicy i przenoszą do Manufaktury.

Najbardziej zagrożone są małe sklepy. "Gastronomia sobie poradzi. Na Piotrkowską ludzie przychodzą dla klimatu ulicy. Piotrkowska tętni życiem - tu odbywa się manifestacja, a zaraz obok niej ustawia się mim, ktoś siada na chodniku i śpiewa. Tego nie da się wymyślić - mówi Janiak.

"Jest tak źle, że piętnasty czy szesnasty hipermarket w okolicy nie jest nam już w stanie zaszkodzić. Manufaktura nie zmieni drastycznie naszej sytuacji. Straciliśmy nawet stałych klientów, przychodzą do nas przypadkowi ludzie" - mówi "Expressowi Ilustrowanemu" pan Leonard, który od 40 lat ma sklep spożywczy przy ul. Zachodniej, niedaleko Manufaktury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane