Handlowy Heller zmienił nazwę na ING Commercial Finance Polska

Internet Securities
05-04-2006, 13:36

Spółka Handlowy Heller została zarejestrowana pod nową nazwą ING Commercial Finance Polska. Zmiana ta jest konsekwencją zakupu 100% udziałów akcji firmy dokonanego przez holenderską spółkę faktoringową ING Commercial Finance na początku br., poinformowała ING Commercial Finance Polska w środowym komunikacie.

Spółka Handlowy Heller została zarejestrowana pod nową nazwą ING Commercial Finance Polska. Zmiana ta jest konsekwencją zakupu 100% udziałów akcji firmy dokonanego przez holenderską spółkę faktoringową ING Commercial Finance na początku br., poinformowała ING Commercial Finance Polska w środowym komunikacie.

„Zmiany właścicielskie zaowocowały również podpisaniem przez ING Commercial Finance Polska umowy o współpracy z ING Bankiem Śląskim w zakresie świadczenia usług faktoringowych” – napisały spółki w komunikacie.

„Chcemy oferować razem z ING Commercial Finance Polska wszystkie nasze produkty” – powiedział podczas konferencji prasowej Ben van de Vrie, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

„W spółce Handlowy Heller często mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której sama nasza oferta faktoringowa nie zaspokajała wszystkich potrzeb klientów. Teraz będzie inaczej” – dodał Andrzej Żbikowski, prezes ING Commercial Finance Polska.

W 2005 roku na polskim rynku usług faktoringowych działało 10 podmiotów, nie licząc banków. Udział spółki Hanlowy Heller w tym rynku wynosił na koniec roku 23,1% - co dało spółce 2. miejsce na rynku po Pekao Faktoring z udziałem na poziomie 27,7% - i wzrósł od końca 2004 roku o 27%. Cały rynek usług faktoringowych odnotował w tym czasie wzrost na poziomie 17%. W roku 2004 rynek wzrósł o 20%, a udział w nim Handlowego Hellera o 46%.

„To oraz rozpoczęta właśnie współpraca z ING Bankiem Śląskim pozwalają nam przypuszczać, że na koniec 2006 roku ING Commercial Finance Polska będzie liderem rynku usług faktoringowych w Polsce” – powiedział Żbikowski.

„W minionym roku nasz zysk netto wyniósł 7,5 mln zł, w 2004 roku było to 6 mln. Plan spółki na ten roku zakłada zwiększenie obrotów o 25%” – zapowiedział prezes ING Commercial Finance Polska .

Dawny Handlowy Heller zamierza otworzyć w br. cztery nowe biura regionalne w Polsce. Do placówek w Warszawie, Katowicach, Wroclawiu, Poznaniu, Gdyni i Tarnowie dołączą oddziały w Łodzi, Częstochowie, Bielsku-Białej i Bydgoszczy. Zwiększy się też, o 400, liczba sprzedawców usług ING Commercial Finance Polska.

Obecny ING Commercial Finance Polska działa na polskim rynku od 12 lat i jest na nim najstarszą firmą faktoringową. (ISB)

aok/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Handlowy Heller zmienił nazwę na ING Commercial Finance Polska