Hardouvelis apeluje do EBC o niewyłączenie Grecji z QE

opublikowano: 22-01-2015, 10:08

Minister finansów Grecji wezwał Europejski Bank Centralny, by ten nie wykluczał jego kraju z programu „luzowania ilościowego”, którego szczegóły, jak się oczekuje zostaną ogłoszone w czwartek przez szefa instytucji Mario Draghiego, donosi Reuters.

W wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Handelsblatt” Gikas Hardouvelis stwierdził, że „nowego programu ECB nikt tak nie potrzebuje jak Hellada”.

Gikas Hardouvelis
Zobacz więcej

Gikas Hardouvelis Bloomberg

Jesteśmy krajem o największej deflacji, najwyższym wskaźniku zadłużenia i najwyższych krajowych stopach procentowych – wyjaśnia grecki oficjel dodając, że "W teorii .. jesteśmy idealnym odbiorcą programu QE"

Powiedział również, że polityka pieniężna powinna umożliwić bankom centralnym w krajach z problemami  na "więcej wolnego kredytu" oraz, że drukowanie pieniędzy w programie EBC nie powinno być związane z rozwojem sytuacji politycznej, takim jak choćby niedzielne wybory w Grecji 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu