Harnett: „duża korekta” możliwa w okresie następnych 18 miesięcy

opublikowano: 11-07-2019, 16:21

Rośnie ryzyko globalnej recesji i możliwa jest „duża korekta” w okresie następnych 18 miesięcy, ostrzega Ian Harnett, główny strateg inwestycyjny Absolute Strategy Research.

Harnett uważa, że Fed obawia się spadku tempa wzrostu gospodarczego i wzrostu bezrobocia, co skłania go do „ubezpieczających cięć” stopy procentowej w najbliższej przyszłości.

- Nie uważamy, że wystarczą ubezpieczające cięcia. Nie oczekujemy wzrostu w tym roku zysków o 7 proc., ale raczej spadku o 5 proc., a może nawet o 10 proc. - powiedział Harnett.

Jego zdaniem, wskaźnik cena/zysk wskazuje na możliwość przeceny na rynku akcji.

- Wskaźnik cena/zysk Shillera wrócił powyżej 30. Ostatni raz było tak podczas bańki spółek technologicznych, czy przed depresją lat 30. XX wieku -  powiedział Harnett.

Zwrócił także uwagę na wskaźnik cena/zysk bazujący na zyskach spółek z ostatnich 12 miesięcy, który „na poziomie 22 jest wyżej niż na maksimach z lat 60. XX wieku”.

- To przepis na naprawdę dużą korektę globalnego rynku akcji w pewnym momencie w okresie następnych 18 miesięcy – ostrzega strateg Absolute Strategy Research. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA