Harris Associates na 6,39 proc. Euronext

(Marek Druś)
opublikowano: 10-01-2006, 09:59

Amerykański Harris Associates ma 6,39 proc. akcji Euronext. Jest jedynym funduszem, który przekroczył granicę 5 proc. w kapitale operatora giełd w Paryżu, Amsterdamie, Brukseli i Lizbonie. Harris Associates sprzeciwiał się ofercie przejęcia London Stock Exchange przez Euronext. We wrześniu twierdził, że ma ona taki sam sens, jak fuzja Euronext i Deutsche Boerse.

Amerykański Harris Associates ma 6,39 proc. akcji Euronext. Jest jedynym funduszem, który przekroczył granicę 5 proc. w kapitale operatora giełd w Paryżu, Amsterdamie, Brukseli i Lizbonie. Harris Associates sprzeciwiał się ofercie przejęcia London Stock Exchange przez Euronext. We wrześniu twierdził, że ma ona taki sam sens, jak fuzja Euronext i Deutsche Boerse. W tym czasie Harris Associates miał 9,8 proc. akcji Euronext i 2,6 proc. Deutsche Boerse.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane