Czytasz dzięki

Harry i Meghan zwrócili 2,4 mln GBP dotacji

  • DI
opublikowano: 08-09-2020, 22:00

„Książę Sussex wniósł wkład finansowy do sovereign grant. Wkład ten, jak zapowiadał książę Harry, w pełni pokrył niezbędne koszty renowacji Frogmore Cottage, która jest własnością Jej Królewskiej Mości Królowej i pozostanie brytyjską rezydencją księcia i jego rodziny” — głosi komunikat.

Przeprowadzona w latach 2018-19 renowacja Frogmore Cottage, niewielkiej posiadłości w pobliżu zamku Windsor, kosztowała 2,4 mln GBP. Została w całości finansowana z sovereign grant, czyli corocznej dotacji z budżetu państwa na utrzymanie rodziny królewskiej w związku z pełnieniem przez nią oficjalnych obowiązków. Po ogłoszeniu w styczniu przez Harry’ego i Meghan planów wycofania się z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej zapowiedzieli, że zamierzają się sami utrzymywać i zwrócą koszty renowacji Frogmore Cottage.

Parze książęcej wytykano wysokie koszty renowacji, co również przyczyniło się do ich decyzji o wycofaniu się z pełnienia obowiązków. Komunikat o dokonanym zwrocie kwoty został podany zaledwie kilka dni po informacji o tym, że Harry i Meghan zawarli kontrakt z platformą streamingową Neflix na produkcję programów filmowych. Od czasu formalnego opuszczenia rodziny królewskiej, co nastąpiło z końcem marca, Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola, oraz Meghan przebywają głównie w Kalifornii, gdzie niedawno kupili dom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane