Harvard: mniejszości stanowią już większość

ŁO
aktualizacja: 10-08-2017, 09:51

Jeden z najbardziej znanych i prestiżowych uniwersytetów poinformował, że w tym roku po raz pierwszy w historii uczelni mniejszości będą stanowiły większość.

Harvard skompletował grupę studentów pierwszego roku i okazuje się, że 50,9 proc. z nich pochodzi z różnego rodzaju mniejszości, na przykład latynoskiej, azjatyckiej czy afroamerykańskiej.  

Uczelniany biznes
Zobacz więcej

Uczelniany biznes

Zarządzający 32,7 mld USD aktywów Harvard Management to największy w USA uniwersytecki fundusz pochodzący z datków darczyńców. Firma bezpośrednio zarządza jedną trzecią aktywów, a zarządzanie pozostałymi zleca firmom zewnętrznym. Bloomberg

Portal Quartz przypomina, że słynna uczelnia dokonała w ostatnich latach drastycznych zmian zmierzających do wzmocnienia różnorodności studentów i przekształcenia środowiska kampusu. Harvard pozbył się tradycji odwołujących się do czasów niewolnictwa oraz powołał grupę zadaniową do walki z rasizmem.  

W tym roku podania na studia złożyło ponad 39,5 tys. osób, ale władze uczelni przyjęły tylko 2038 kandydatur. Poziom akceptacji podań wynosi więc 5,2 proc., co jest jednym z najniższych wyników w historii amerykańskich uniwersytetów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Harvard: mniejszości stanowią już większość