Hausner i Belka rozmawiali o łączeniu ministerstw

01-04-2004, 14:14

ISB: Kandydat na nowego premiera Marek Belka rozmawiał z wicepremierem ds. gospodarczych Jerzym Hausnerem w środę m.in. o możliwości łączenia resortów w rządzie, który ma uzyskać wotum zaufania Sejmu do 16 maja po odejściu Premiera Leszka Millera 2 maja.

“Rozważaliśmy styki, które istnieją pomiędzy kilkoma ministerstwami” – powiedział Hausner w czwartek podczas wystąpienia na konferencji pt. “Rozszerzenie UE a handel międzynarodowy”.

“Problem polega na generalnym styku problematyki zdrowia z problematyką społeczną, problematyki pracy z problematyką gospodarczą oraz problematyki gospodarczej z problematyką skarbu. To są rzeczy, które dzisiaj mają ze sobą bardzo wyraziste styki” – powiedział wicepremier.

Podkreślił, że bardzo wyraźne są “styki” pomiędzy resortami gospodarki i pracy a Ministerstwem Skarbu Państwa (MSP), ale nie należy poszukiwać tu “prostych odpowiedzi”.

Wicepremier zadeklarował, że zanim podejmie ostateczną decyzję, czy wejść do rządu tworzonego przez Belkę, czeka na przedstawienie przez przyszłego premiera oferty programowej.

“To nie jest etap zajmowania się kwestiami personalnymi. Pan Premier Belka musi stworzyć ofertę programową” – powiedział.

“Nasza rozmowa dotyczyła tego, co w gospodarce wychodzi, a co nie, [...] jakie rzeczy można by dodać, co uzupełnić” – dodał wicepremier.

Belka powiedział wcześniej w radiu TOK FM, że Hausner zadeklarował w rozmowie z nim, iż chce pracować w jego rządzie. Przyszły premier podkreślił, że chciałby, aby wicepremier pozostał w rządzie.

Belka zapowiedział, że plan swojego rządu przedstawi pod koniec kwietnia. Od czwartku kandydat na premiera prowadzi rozmowy na temat powołania nowego rządu m.in. z klubami parlamentarnymi i z obecnymi ministrami. (ISB)

qk/tom/bb

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hausner i Belka rozmawiali o łączeniu ministerstw