Hausner poda się do dymisji, jeśli zechce tego premier

Internet Securities
opublikowano: 08-02-2005, 11:27

Wicepremier do spraw gospodarczych i minister gospodarki Jerzy Hausner powiedział we wtorek, że jeśli premier da mu do zrozumienia, by odszedł z rządu, to złoży rezygnację.

Wicepremier do spraw gospodarczych i minister gospodarki Jerzy Hausner powiedział we wtorek, że jeśli premier da mu do zrozumienia, by odszedł z rządu, to złoży rezygnację.

W poniedziałek Hausner ogłosił, że przestał być członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) i zapowiedział, że istnieją możliwości pojawienia się nowej centrolewicowej inicjatywy politycznej.

„Sądzę, że pani Piekarska i inne osoby, które uważają, że powinienem odejść z rządu, powinny się zwrócić w tej sprawie do prezesa Rady Ministrów. A jeśli pan premier da mi do zrozumienia, że dla rządu będzie lepiej, bym nie był jego członkiem, to złożę rezygnację” – powiedział Hausner w wywiadzie dla radia RMF FM.

Wiceprzewodnicząca SLD Katarzyna Piekarska wezwała w poniedziałek Hausnera do dymisji po tym, jak poinformował on o wystąpieniu z szeregów SLD.

Pytany, czy zręcznym i politycznym wyjściem byłoby złożyć dymisję tak, by premier jej nie przyjął, Hausner odpowiedział: „Nie sądzę, by to było właściwe postępowanie – tworzenie jakiegoś teatru, w którym z góry wiadomo, jakie będzie rozwiązanie”.

Poniedziałkowa „Rzeczpospolita” podała, że Hausner jest jednym z polityków zaangażowanych w budowę nowego ugrupowania centrolewicowego pod patronatem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane