Hausner: Potrzebujemy NPR aby być w UE partnerem

Polska Agencja Prasowa SA
22-03-2005, 11:57

Wicepremier Jerzy Hausner, przedstawiając we wtorek w Sejmie informację o projekcie Narodowego Planu Rozwoju (NPR) na lata 2007-1013 powiedział, że to jego ostatnie wystąpienie rządowe w parlamencie.

Wicepremier Jerzy Hausner, przedstawiając we wtorek w Sejmie informację o projekcie Narodowego Planu Rozwoju (NPR) na lata 2007-1013 powiedział, że to jego ostatnie wystąpienie rządowe w parlamencie.

"To moje ostatnie wystąpienie rządowe w parlamencie i myślę o tym, czy ta debata może być inna, niż zwykle" - powiedział Hausner. Apelował do posłów o odpowiedzialność i toczenie sporów w sposób merytoryczny. Jak poinformował, w projekcie NPR na lata 2007-2013 zostaną uwzględnione projekty współpracy międzyregionalnej, służące rozwojowi kraju. Każde województwo ma też przedstawić do realizacji trzy najważniejsze dla siebie projekty.

"Potrzebujemy NPR aby być w UE partnerem, a nie klientem; aby się nie pogubić, ale działać w sposób uporządkowany" - powiedział Hausner. "Choć dyskutujemy o dużych pieniądzach, jest to w istocie dyskusja o naprawie Rzeczypospolitej. Jeżeli się tego nie rozumie, to w najgorszym przypadku pieniądze z UE utrwalą wszystkie najgorsze cechy naszego państwa" - powiedział.

Przyjęty w styczniu przez rząd wstępny projekt NPR, zakłada wydanie w latach 2007-2013 łącznie 142 mld euro (ponad 560 mld zł), z czego ponad połowa ma pochodzić z UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Hausner: Potrzebujemy NPR aby być w UE partnerem