Hausner: RPP raczej nie zmieni stóp, może zmienić nastawienie

(Marek Druś)
opublikowano: 01-02-2005, 10:20

Wicepremier Jerzy Hausner nie liczy na spadek stóp procentowych w najbliższych miesiącach. Widzi jednak możliwość zmiany przez RPP nastawienia z ‘restrykcyjnego’ na ‘neutralne’.

Wicepremier Jerzy Hausner nie liczy na spadek stóp procentowych w najbliższych miesiącach. Widzi jednak możliwość zmiany przez RPP nastawienia z ‘restrykcyjnego’ na ‘neutralne’.

Hausner powiedział w radio PiN, że RPP nie zmieni wysokości stop procentowych w najbliższych miesiącach. Powodem jest spodziewany wzrost inflacji. Jego zdaniem, RPP powinna zdecydować się jednak na zmianę nastawienia, ponieważ obecne – restrykcyjne – jest niewłaściwym sygnałem dla rynku.

W minioną środę RPP zdecydowała o utrzymaniu dotychczasowych stów procentowych i nastawienia polityki monetarnej. Ostatnie zmiana nastawienia miała miejsce w kwietniu 2004 roku. RPP zmieniła je z ‘neutralnego’ na ‘restrykcyjne’.

Hausner powiedział w radio PiN, że nie niepokoi go obecny poziom kursu złotego, ale tendencja do jego dalszego umacniania. Poinformował, że bezrobocie wzrosło w styczniu od 19,5 proc. W grudniu wynosiło 19,1 proc.

MD, PiN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane