Hausner: Waloryzacja w 2004 r. zgodnie z budżetem, oszczędności gdzie indziej

opublikowano: 13-01-2004, 16:40

ISB: Waloryzacja rent i emerytur zostanie przeprowadzona w 2004 roku na dotychczasowych zasadach, zgodnie z projektem budżetu, co oznacza, że planowane z tego tytułu oszczędności trzeba będzie znaleźć gdzie indziej, powiedział we wtorek wicepremier ds. gospodarczych Jerzy Hausner.

“Waloryzacja tegoroczna będzie. Ona jest zapisana w budżecie. To dla mnie oznacza, że te oszczędności, które były projektowane w 2004 roku, muszą być znalezione w innym miejscu” - powiedział Hausner dziennikarzom przed spotkaniem zamykającym debatę społeczną na temat jego programu.

W ramach programu oszczędności w wydatkach publicznych autorstwa Hausnera rząd chce zastąpić obecną waloryzację, dokonywaną corocznie, waloryzacją cenową, dokonywaną, gdy inflacja przekroczyłby określony poziom (5% narastająco).

Oszczędności z tego tytułu miały w latach 2004-2007 przekroczyć 10 mld zł, w tym 1.350 mln zł w 2004 roku i 4.007 mln zł w 2005 roku. (ISB)

pk/tom/ks

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Hausner: Waloryzacja w 2004 r. zgodnie z budżetem, oszczędności gdzie indziej