Hausner zapowiada korektę i nieznaczne zmniejszenie oszczędności

opublikowano: 19-01-2004, 11:58

PAP: wicepremier Jerzy Hausner zapowiedział w poniedziałek, że skoryguje swój plan oszczędności budżetowych

przewidzianych do roku 2007, w wyniku czego budżet zaoszczędzi "nieznacznie" mniej niż 32 mld zł wcześniej planowane.

"Jakiś efekt finansowy wprowadzenia korekt do programu będzie, ale będzie on nieznaczny dla skali finansowej całego

przedsięwzięcia. 27 stycznia, kiedy przedstawię rządowi plan wykonawczy, zaprezentuję ponownie kalkulację całego

przedsięwzięcia i będzie się to różniło nieznacznie od tego, co było projektowane wstępnie" - powiedział Hausner dziennikarzom na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Wśród poprawek, które chciałby nanieść do programu, są zmiany w sposobie weryfikacji rent, poprzez wyłączenie z weryfikacji pobierających świadczenia dłużej niż 10 lat. Pozostałby PFRON, choć wcześniej planowana była likwidacja funduszu, ale konieczna będzie zmiana sposobu zarządzania. Zmieniłyby się założenia harmonogramu wyrównywania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

Hausner powiedział, że we wtorek przedstawi rządowi wyniki debaty nad swoim programem. "Jutrzejsza decyzja Rady Ministrów o przyjęciu informacji z debaty będzie wskazywała, w jakim kierunku pójdą przyszłe rozwiązania, ona poprzedza niezwykle ważne spotkanie Rady Krajowej SLD" - powiedział wicepremier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane