Hawe idzie po miliony

KL
opublikowano: 16-03-2007, 00:00

Operator telekomunikacyjny planuje nową emisję akcji. W dwa lata chce wydać na inwestycje 200 mln zł.

Operator telekomunikacyjny planuje nową emisję akcji. W dwa lata chce wydać na inwestycje 200 mln zł.

Spółka telekomunikacyjna Hawe chce wydać w tym roku na inwestycje 100 mln zł. W przyszłym roku — drugie tyle. Pieniądze chce uzyskać z kredytów bankowych oraz nowej emisji akcji.

— Może nastąpić w trzecim kwartale — zapowiada Marek Rudziński, prezes firmy.

Hawe jest właścicielem światłowodu, który chce udostępniać innym operatorom internetowym i kablowym. Niedawno podpisał pierwszą umowę na świadczenie tego typu usług. Do końca roku takich umów ma być kilkadziesiąt. Firma chce także wdrożyć system, który pozwoli jej na świadczenie usług telewizji internetowej. W ten sposób zaoferuje operatorom usługę triple play (transmisja danych, usługi głosowe i telewizyjne).

Hawe nie podawało jeszcze wyników finansowych, ponieważ na giełdzie jest od niedawna. Wiadomo jednak, że należące do grupy firmy PBT Hawe i Fone miały w zeszłym roku łącznie 50 mln zł przychodów. Firma nie podaje również prognoz — mają one znaleźć się w prospekcie emisyjnym. Operator nie wyklucza, że będzie przejmował kolejne spółki. Hawe może także sam stać się obiektem przejęcia.

— Akcjonariusze nie wykluczają żadnej transakcji, która spowodowałaby wzrost wartości spółki — mówi Marek Rudziński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu